Sukcesy naszych szachistów i zmiany w klubie

26 listopada 2019

We wrześniu rozpoczął się nowy sezon szachowy. W “Wiatraku” nastąpiło trochę zmian.

Ze szkolenia najmłodszych adeptów gry szachowej zrezygnowała Renata Paprocka, a po niej przejął obowiązki Piotr Doliński. Sprawy osobiste bądź związane z pracą wpłynęły, że kilku czołowych zawodników klubu postanowiło być mniej aktywnych w zawodach. Dlatego w rozgrywkach ligowych składy naszych drużyn są bardzo odmłodzone.

W pierwszej drużynie ( III liga ) debiutuje Bartek Przybylski, a w drugiej drużynie ( IV liga ) gra Piotrek Dyl oraz dwójka debiutantów Michalina Albrecht oraz Tymoteusz Lewandowski. Prawdopodobnie w tych rozgrywkach wystąpią następne juniorki bądź juniorzy.

Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia najsilniejszej dwójki juniorów. Bartek Przybylski i Piotr Dyl, którzy są trenowani przez Jarosława Paprockiego potrafią już rywalizować w turniejach seniorskich.

W II Mistrzostwach Domu Kultury Bartosz Bartek zajął 3. miejsce a Piotrek 9. miejsce.

Wyniki – tutaj

W silnie obsadzonym II Świeckim Festiwalu Szachowym w Świeciu OPEN Bartek Przybylski zajął 25. miejsce i bardzo podwyższył ranking FIDE w Szachach szybkich.

Początek tegorocznego sezonu przyniósł wiele imprez, w których startowali nasi zawodnicy. Pokrótce przypomnijmy najlepsze występy. Juniorzy zagrali już w trzech turniejach

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 2019/2020. W poszczególnych turniejach zajmowali czołowe miejsca:  14 września w Solcu Kujawskim grupa A – Bartek Przybylski zajął 9. miejsce.

Wyniki – tutaj.

W grupie B – Tymon Lewandowski był 6., a Michalina Albrecht – 8.

12 października w Toruniu grupa A – Bartek Przybylski zajął 6. miejsce.

16 listopada w Łubiance grupa A – Piotrek Dyl zajął 8. miejsce.

W grupie B – Tymoteusz Lewandowski zdobył 3. miejsce.

W czasie weekendu Niepodległościowego bardzo dobrze wypadł Bartek Przybylski. W X Otwartym Turnieju Szachowym o Nagrodę Dziekana WFiNS zajął 11. miejsce ocierając się o normę na pierwszą kategorię

W turniejach Ligi Międzyszkolnej opróczw/w także uczestniczyli początkujący juniorzy: Julian Cyganek, Zuzanna Gackowska, Antoni Palsson-Paszek.

Kilku seniorów “Wiatraka” uczestniczyło w turniejach. Największe sukcesy odniósł Michał Wolański. Najpierw zajął 3.  miejsce w Pucharze Polski Niewidomych i Słabowidzących, zdobywając brązowy medal.

Ale jeszcze większy sukces odniósł Michał w Drużynowych MISTRZOSTWACH EUROPY w szachach niewidomych i słabowidzących. Razem z reprezentacją Polski zdobył złoty medal!!

Wyniki drużynowe

Wyniki indywidualne

Jarek Paprocki we wrześniu zajął 9 miejsce w XXII Turnieju o Puchar Zamku Malborskiego.

Wyniki tutaj

Kilka dni temu w silnie obsadzonych 68. Mistrzostwach Warszawy Jarek był 13.

Waldek Wrzos, grając w Turnieju o Puchar Przewodniczącego “NSZZ SOLIDARNOŚĆ” Regionu Gdańsk, był na 6. miejscu.

Do końca roku kalendarzowego zawodników “Wiatraka” czeka jeszcze parę turniejów. Juniorzy mają przed sobą czwarty turniej Ligi Międzyszkolnej w Koronowie, Otwarty Ogólnopolski Turniej Szachowy z okazji 70–lecia MDK nr 2 w Bydgoszczy. Oprócz tego odbędą się dwie rundy Ligi KPZSzach-u oraz turnieje w Świeciu bądź Szubinie i Bydgoszczy. Pracowity koniec roku.