ŚWIĄTECZNY PROJEKT WOLONTARIATU „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA 2!”

ŚWIĄTECZNY PROJEKT WOLONTARIATU „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA 2!”

21 października 2020


Poszukujemy mentorów dla wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy wezmą udział w świątecznym projekcie wolontariatu „Hej kolęda, kolęda 2!” w naszej Fundacji od 8 listopada do 20 grudnia 2020 roku.

Wolontariusze z Gruzji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Węgier i Włoch przygotują międzynarodowe kolędy i prezentacje na temat tradycji bożonarodzeniowych panujących w ich krajach. Wierzymy, że kolędy zbliżają ludzi. Poprzez muzykę i śpiew chcemy przybliżyć do siebie lokalne społeczeństwo i przywrócić tradycję śpiewania kolęd w naszych domach.

Podczas spotkań ze społecznością lokalną wolontariusze będą promować piękno europejskiego dziedzictwa kulturowego i wolontariat Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Masz trochę wolnego czasu i chciałbyś poznać nowych ludzi z zagranicy oraz podszkolić swój język angielski i nie tylko? Może znasz ciekawe miejsca w Bydgoszczy i chciałbyś pomóc wolontariuszom w zaaklimatyzowaniu się w naszym kraju?

Jeśli tak – zgłoś się i zostań mentorem! Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 52 32 34 813 lub na adres e-mail: maciej.brzakala@wiatrak.org.pl, agnieszka.wierzchon@wiatrak.org.pl