Szachowe wieści

Szachowe wieści

Kategoria ,

4 marca 2019


3 marca rozegraliśmy już ósmą kolejkę Kujawsko – Pomorskiej Ligi Szachowej. Tym razem obie nasze drużyny grały u siebie – w świetlicy „Wiatraka”.

Trzecioligowcy zmierzyli się z silną drużyną z Włocławka. Wynik meczu długo ciężko było przewidzieć. Dość szybko zremisował Przemek Wiśniewski, później wygrała Renata Paprocka wykorzystując niedokładność przeciwniczki w końcówce. Na pozostałych szachownicach wiele się działo, a przeciwnicy kończyli partie na krótkim dodawanym czasie. Jarek Paprocki nie wykorzystał ogromnej szansy na wygraną w końcówce wieżowej i niespodziewanie przegrał partię. Po remisie  Michała Wolańskiego, wynik zależał od ostatniej trwającej partii. Tomek Żebracki postawił kropkę nad „i” wygrywając swój pojedynek – wygrana „Wiatraka” 3-2.

Wyniki na szachownicach:

PKS „Wiatrak” I Bydgoszcz 3,0 – 2,0 WKSz I Włocławek
Paprocki, Jarosław 0 – 1 Grochowalski, Paweł
Żebracki, Tomasz 1 – 0 Cichocki, Konrad
Wiśniewski, Przemysław ½ – ½ Augustowski, Janusz
Wolański, Michał ½ – ½ Jeziorny, Janusz
Paprocka, Renata 1 – 0 Cichocka, Katarzyna

 

To zwycięstwo umacnia naszą trzecią pozycję w ligowej tabeli – nad kolejnym zespołem (WKSz I Włocławek) mamy 3 punkty przewagi. Prowadzi Rotmistrz Grudziądz przed Basztą Żnin. Pełne wyniki dostępne są na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6973/results.html?l=pl&tb=202_.

 

Trudne spotkanie zapowiadało się dla naszej ekipy z IV ligi, którzy zmierzyli się z liderem tabeli AZS UMK II Toruń. Przewaga gości była miażdżąca, bohaterem meczu został Bartek Przybylski, który wygrywając zdobył honorowy punkt. 4-1 dla Torunia.

PKS „Wiatrak” II Bydgoszcz 1,0 – 4,0 AZS UMK II Toruń
Doliński, Piotr 0 – 1 Błajet, Radosław
Wrzos, Waldemar 0 – 1 Ludwiński, Daniel
Przybylski, Bartosz 1 – 0 Marzec, Konrad
Musiał, Marian 0 – 1 Wydra, Michał
Dyl, Piotr 0 – 1 Filipiak, Adam

 

Druga drużyna „Wiatraka” spadła na siódmą pozycję ligowej tabeli. Pełne wyniki dostępne są na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6974/results.html?l=pl&tb=202_.

 

Następna runda już za dwa tygodnie – 17 marca. Nasze zespoły wyjada wtedy do Torunia.