Szachowe wieści…

Szachowe wieści…

Kategoria ,

28 stycznia 2019


27 stycznia rozegraliśmy piątą rundę Kujawsko  -Pomorskiej Ligi Szachowej. Nasze drużyny zmierzyły się z zespołami z Tucholi i Włocławka.

Nasza trzecioligowa drużyna wybrała się na mecz do Tucholi. Śnieżne warunki spowodowały, że na mecz nie dotarł jeden z reprezentantów gospodarzy i Jarek Żebracki otrzymał punkt walkowerem. Jako kolejny zakończył partie remisem Michał Wolański. W tym samym czasie Tomek Żebracki wygrał z przeciwnikiem w miniaturze. Dużo działo się w partii Renaty Paprockiej, która miała inicjatywę i atak za cenę jakości, a później nawet dwóch. Emocjonujący pojedynek zakończył się remisem – wiecznym szachem. Jarek Paprocki osiągnął niewielką przewagę, którą w końcu zamienił na punkt. 4-1 dla „Wiatraka”!

  1. Jarosław Paprocki – Aleksander Kiełbratowski 1-0
  2. Tomasz Żebracki – Piotr Jarosz 1-0
  3. Jarosław Żebracki – Zdzisław Biegański +-
  4. Michał Wolański – Wruck Wiesław 0,5-0,5
  5. Renata Paprocka – Renata Szczepocka-Kiełbratowska 0,5-0,5

 

Po 5 rundach PKS I „Wiatrak” zajmuje drugą pozycję (dzieloną z ŻMTS Baszta Żnin) w stawce 12 drużyn ze stratą zaledwie jednego punktu do zespołu z Grudziądza (UKS Rotmistrz). Następna runda już za dwa tygodnie – 10 lutego.

Szczegóły rozgrywek dostępne są na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6973/results.html?l=pl&tb=202_.

 

W IV lidze PKS II Wiatrak zremisował z zajmującą środkową pozycję w tabeli zespołem WKSz II Włocławek. Zwyciężyli Piotr Doliński i Bartosz Przybylski, pół punktu dorzucił Waldek Wrzos. Mniej szczęścia mieli Marian Musiał i debiutująca w rozgrywkach ligowych Marta Witkowska.

Doliński, Piotr 1 – 0 Matusiak, Marcin
Wrzos, Waldemar ½ – ½ Lebiedziński, Maciej
Przybylski, Bartosz 1 – 0 Stępniak, Stanisław
Musiał, Marian 0 – 1 Konefał, Leszek
Witkowska, Marta 0 – 1 Bychowska, Marta

 

Szczegóły rozgrywek dostępne są na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6974/results.html?l=pl&tb=202_.