Szachowy sukces

Kategoria ,

30 maja 2018

W dniach 25-27 maja 2018 r. rozegrano Otwarty Turniej Szachowy w ramach Mistrzostw Polski Domów Kultury, Placówek Wychowania Pozaszkolnego, UKS, OPP.  Bardzo dobrze spisała się na nim pięcioosobowa ekipa zawodników “Wiatraka”.

Trzydniowy turniej zgromadził 38 zawodników, stanowiących mieszankę rutyny z przeważającą młodością. Regulamin zakładał osobną klasyfikację drużynową, w której zespół składał się z trzech najlepszych zawodników klubu, w tym obowiązkowo z przynajmniej dwóch juniorów. Tempo gry godzina na partię na dystansie 7 rund umożliwiało zdobycie norm na kategorie szachowe do drugiej włącznie.

Po siedmiu rundach turniej wygrał Jarosław Paprocki (“Wiatrak” Bydgoszcz) z dorobkiem 6 punktów, wyprzedzając o pół punkta Kamila Ignacaka, Adama Łętochę i Pawła Kaczmarczyka (po 5,5 pkt). Szóstą pozycję zajęła najlepsza zawodniczka turnieju – Renata Paprocka (“Wiatrak” Bydgoszcz) uzyskując 5 pkt. Warto zauważyć, że ani ona ani jej mąż nie przegrali ani jednej partii. Kolejny reprezentant “Wiatraka” Piotr Doliński zajął pozycję w środku tabeli zdobywając 4 pkt. Dobrze wypadli nasi najmłodsi zawodnicy “Wiatraka” Bartosz Przybylski i Piotr Dyl (obaj uczniowie Szkoły Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie) zdobywając po 3 punkty. W silnej stawce w większości rocznikowo starszych zawodników pierwszy z nich zajął 3 miejsce w klasyfikacji do lat 12, natomiast drugi osiągnął dobry wynik rankingowy zdobywając III kategorię szachową.

W łącznej klasyfikacji drużynowej zespół “Wiatraka” w składzie Jarosław Paprocki, Bartosz Przybylski i Piotr Dyl podzielił 3-4 miejsce, jednakże wartościowość pomocnicza zadecydowała, że znaleźliśmy się tuż za podium. Oprócz pucharów, dyplomów i nagród najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani medalami rangi Mistrzostw Polski. Gratulujemy!