Trzecia droga gospodarki. Grupa Biznes Solidarny po wakacjach

Trzecia droga gospodarki. Grupa Biznes Solidarny po wakacjach

Kategoria

12 października 2018


Na czym polegają grzechy liberalizmu i socjalizmu oraz jak prowadzić korzystną dla Polski politykę międzynarodową, chronić strategiczne branże biznesowe i uniknąć doktrynalności? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział Michał Wawer, podczas pierwszej po wakacyjnej przerwie kolacji grupy Biznes Solidarny.


Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową w intencji młodzieży. Ksiądz Krzysztof Buchholz powierzył Maryi nasze serca, przeszłe i przyszłe troski, a także oddał pod Jej opiekę przyszłość Kościoła, która spoczywa na barkach młodych ludzi.

Po nabożeństwie nasi goście udali się do kawiarni „Młynek”, gdzie przy pysznej kolacji rozpoczęła się prelekcja Michała Wawera – radcy prawnego, specjalisty w dziedzinie doradztwa małym przedsiębiorstwom i organizacjom pozarządowym. Uczestnicy spotkania, poświęconego nacjonalizmowi i wolnemu rynkowi, mogli usłyszeć o zagrożeniach płynących z ustawodawstwa Unii Europejskiej, skazanej na porażkę konkurencji z silniejszymi państwami oraz katolickiej zasadzie bycia pomocnym, która jest drogowskazem na ścieżce budowania potężnej, opartej na chrześcijańskich zasadach gospodarki. Wystąpienie uwieńczyła bardzo wnikliwa dyskusja, w trakcie której goście dzielili się swoimi wątpliwościami i obawami dotyczącymi polityki międzynarodowej, problemu braku elastyczności w państwowym sterowaniu gospodarką, a także spostrzeżeniami w zakresie służby całemu narodowi.

Kolację zakończył ks. Krzysztof Buchholz, zachęcając zebranych do uczestnictwa w Dniu Papieskim oraz innych wydarzeniach organizowanych przez Fundację „Wiatrak”. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Biznesu Solidarnego, które odbędzie się 15 listopada.