“WIARA I ROZUM” – IX EDYCJA FESTIWALU “FART” W ROKU 100-LECIA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II ORAZ W DUCHU DZIĘKCZYNIENIA ZA 25 LAT DZIAŁALNOŚCI “WIATRAKA”

“WIARA I ROZUM” – IX EDYCJA FESTIWALU “FART” W ROKU 100-LECIA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II ORAZ W DUCHU DZIĘKCZYNIENIA ZA 25 LAT DZIAŁALNOŚCI “WIATRAKA”

Kategoria

22 listopada 2020


Z całego serca dziękujemy za nadesłanie prac konkursowych w ramach tegorocznej IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „FART”, który w 100 rocznicę urodzin naszego Patrona, św. Jana Pawła II odbył się pod hasłem „Wiara i rozum”.

Dziękujemy za Państwa aktywność, zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii, w którym napędzanie dobra i działalność społeczności, płynąca ze wspólnych wartości i zaangażowania jest nieoceniona! Jesteśmy przekonani, że był to cenny i owocny czas dla nas wszystkich, przyczyniający się do rozwoju i upowszechniania twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną II etap konkursu, który miał zostać zrealizowany 25 listopada 2020 roku w Domu Jubileuszowym im. św. Jana Pawła II, został odwołany.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, Jury wybrało prace, które zostaną nagrodzone podczas uroczystej gali konkursowej 26 listopada 2020 roku w Filharmonii Pomorskiej.

Informujemy również, że przez obowiązujące obostrzenia, gala Festiwalu odbędzie się w formie on-line. Gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru, podczas którego będziemy również świętowali 25 lat działalności “Wiatraka”, będzie zespół Pectus.

Szczegółowe informacje dotyczące transmisji zostaną Państwu przekazane w najbliższych dniach – zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych!

Poniżej prezentujemy Państwu przygotowany materiał podsumowujący tegoroczną edycję Festiwalu „fART”.


Realizacja: Tomasz Bakuła (k.baczki)
Muzyka w filmie:
– Pectus „Są piękne wyspy”
– Effatha „Hosanna”