Wiatrakowy Klub Filmowy: “Największy dar” [zwiastun]

Wiatrakowy Klub Filmowy: “Największy dar” [zwiastun]

Kategoria ,

1 grudnia 2019


“Jeśli tyle filmów nauczyło nas nienawidzić, to zróbmy taki, który nauczy nas kochać”! – mówi reżyser filmu “Największy dar”. Na jego pokaz zapraszamy do “Wiatraka”.


Film będzie można obejrzeć w piątek (13 grudnia) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7).
Hiszpański reżyser Juan Manuel Cotelo , twórca kultowego filmu “Mary s Land. Ziemia Maryi”, zabiera nas w podróż po odkrycie uzdrawiającej siły, płynącej z przebaczenia. Czy ktokolwiek mógłby wyobrazić sobie kolejkę ludzi stojących do spowiedzi w kinie? Tak właśnie było po premierze filmu “Największy Dar”!

Ten film to pełne wzruszenia, prawdziwe historie ludzi z całego świata, którzy zmierzyli się z trudem przebaczenia. Niezwykle mocne świadectwa, które wydają się dla nas nie do wyobrażenia, a których bohaterowie to między innymi mistrz Francji w boksie, hiszpańska dziennikarka oraz były przywódca grupy terrorystycznej IRA. Oprócz dawki wzruszenia, ciepłych emocji i humoru to również film “który naprawdę potrafi zmienić życie”. Czy w konfrontacji z brutalną przemocą, odejściem małżonki czy z zabójstwem jest możliwe przebaczenie?


Film ma charakter fabularno- dokumentalny. Oprócz warstwy dokumentalnej, można zobaczyć jak główny bohater filmu, czyli sam reżyser, w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w biurze Fundacji “Wiatrak” oraz pół godziny przed wydarzeniem. Jeśli Państwo obawiają się, że zabraknie biletów, prosimy o rezerwację pod numerem telefonu: (52) 323 48 16. 

Zarezerwowane bilety należy odebrać przy wejściu do sali widowiskowej Fundacji Wiatrak najpóźniej o godz. 17.45 w dniu seansu. W przeciwnym wypadku wracają do puli sprzedażowej.