WIGILIA W KLUBIE SENIORA „WIATRAK”

WIGILIA W KLUBIE SENIORA „WIATRAK”

5 stycznia 2022


Przygotowania do uroczystej Wigilii w naszym Klubie Seniora trwały przez kilka dni. Seniorzy stroili salę, robili ozdoby, kartki świąteczne dla najbliższych. Uczestniczyli również w pogadance na temat „Jak nie przytyć w Święta”. Rozmowy o tradycjach i potrawach wigilijnych były ostatnio częstym tematem rozmów podczas zajęć.
W końcu nadeszła oczekiwana chwila. Było symboliczne przełamanie się opłatkiem poprzedzone modlitwą i odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg. św. Łukasza.
Podczas Wigilii nie zabrakło świątecznych potraw takich jak barszcz, czy pierogi z kapustą i grzybami. Tradycyjny śledzik i słodkości również cieszyły się powodzeniem.
Było też mnóstwo ciepłych życzeń, pogawędek, uśmiechów, a także łez wzruszenia. Słowem – atmosfera Świąt w pełni.
Klub odwiedziła również drużynowa phm. Mariola Czerwińska, która przekazała na ręce Seniorów Betlejemskie Światło Pokoju niesione harcerską sztafetą przez cały świat. Wszyscy chętnie wysłuchali opowieści o tej tradycji.
Jak widać z relacji zdjęciowej, Seniorzy mieli możliwość przeżycia namiastki Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie było wyjątkowe, atmosfera domowa, a radość na twarzach Seniorów – bezcenna!