Wolontariusze „Europodwórek”: Portugalczycy

Wolontariusze „Europodwórek”: Portugalczycy

Kategoria

2 sierpnia 2017


  Rozpoczynamy krótkie prezentacje wolontariuszy, którzy biorą udział w naszym projekcie „Europodwórka 7”. Z Portugalii przyjechali do nas: Natasza, Daniel i Rafael.


Najmłodsza z nich jest Natasza – ma 18 lat. Rafael ma 21 lat i zrobił licencjat z prawa na uniwersytecie w Lisbonie. Daniel ma 22 lata, jest na trzecim roku studiów uniwersytetu w Lisbonie.
Co ich zaskoczyło w Polsce? Są tu od ponad tygodnia, a dopiero kilka dni jest ciepło. – Polskie lato jest kompletnie inne niż portugalskie – mówią. – Tutaj pogoda jest nieprzewidywalna, w dodatku słońce wstaje tak wcześnie, a w ciągu dnia z kolei jest go o wiele mniej niż u nas.
Natasza, Daniel i Rafael tak, jak inni młodzi ludzie, uwielbiają wakacje, zawieranie nowych przyjaźni, podróże dookoła świata, imprezy i festiwale muzyczne.
Przed projektem w „Wiatraku” nie spodziewali się, by polskie dzieci dużo wiedziały o ich kraju. – Portugalia jest niewielka i chyba niezbyt znana, ale dzieci pewnie wiedzą, kim jest Cristiano Ronaldo – przypuszczali.