Wyjedź do Włoch i zostań wolontariuszem w Montefeltro!

Wyjedź do Włoch i zostań wolontariuszem w Montefeltro!

26 lutego 2019


Włoska organizacja Vicolocorto poszukuje 6 wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności do projektu „ESC w Montefeltro” w Belforte all’Isauro (4 miejsca) i Piandimeleto (2 miejsca) – w środkowych Włoszech od 1 kwietnia do 31 grudnia 2019 r.

Wolontariat w Warsztatach Kreatywnych Montefeltro w Belforte all’Isauro. Tutaj wolontariusze będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach rekreacyjnych i animacjach społecznych dla dzieci i młodzieży, a w szczególności będą zaangażowani
w następujące działania:

– warsztaty konwersacji w języku angielskim;

– zajęcia szkolne i pomoc w zadaniach domowych dla uczniów;

– sport i opieka nad Parkiem Naturalnym, gdzie znajduje się Belforte all’Isauro;

– organizację warsztatów artystycznych z materiałami recyklingowymi;

– wsparcie realizacji lokalnych wydarzeń;

– obozy letnie dla dzieci.

Wolontariat w Piandimeleto. Jest tu oddział Warsztatu Kreatywnego Montefeltro, który działa w Bibliotece Miejskiej Ubaldiana oraz Zamku Conti Oliva.  Mieści się tu muzeum, w którym są organizowane różne imprezy przez cały rok. Wolontariusze będą tutaj zaangażowani w następujące działania:

– warsztaty językowe i kulturalne dla dzieci i młodzieży;

– przygotowanie filmów;

– animacje podczas imprez, wydarzeń i obozów letnich.

Belforte all’Isauro liczy około 800 mieszkańców, a Piandimeleto około 2.000. Miejscowości te położone są blisko siebie (4 km), więc wolontariusze będą mieszkać razem w Belforte all’Isauro w 3 mieszkaniach położonych w średniowiecznym zamku. Oba miasta znajdują się w regionie Montefeltro, w prowincji Pesaro i Urbino.
Jeśli lubisz góry, trekking i naturę to jest to idealne miejsce dla Ciebie! Tutaj możesz odpocząć od miejskiego życia i poświęcić czas dla innych. Jest to spokojne miejsce, w którym można czuć się bezpiecznie i być mile widzianym przez przyjaznych ludzi.
Z drugiej strony odległość od głównego miasta i złe połączenie komunikacji publicznej utrudniają wymianę kulturalną z obcokrajowcami i rozwój europejskiej tożsamości. Właśnie dlatego organizacja Vicolocorto czeka na Ciebie!

Wyjedź do Włoch i zostań wolontariuszem, który wspiera wymianę kulturalną i promuje uczenie się przez całe życie!

Na zgłoszenia czekamy do czwartku 28 lutego. Chętnych prosimy o kontakt na adres e-mailowy: anna.araszkiewicz@wiatrak.org.pl oraz maciej.brzakala@wiatrak.org.pl