Z ligowej szachownicy

Z ligowej szachownicy

18 grudnia 2019


15 grudnia rozegraliśmy kolejną rundę Kujawsko-Pomorskiej Ligi Szachowej. W tym sezonie grają w niej dwie drużyny “Wiatraka”.


Trzecioligowcy podjęli u siebie silniejszą rankingowo drużynę AZS UMK Toruń. Po zaciętym boju uległ Bartek Przybylski, ale za to wygrała Renata Paprocka, która w debiucie złapała figurę rywalce i nie oddała przewagi do końca partii. Na pierwszej szachownicy zremisował Michał Wolański, na pozostałych dwóch trwała zacięta walka. Marian Musiał nieoczekiwanie uzyskał przewagę ze znaczenie bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Pomimo pełnego energii naporu naszego zawodnika partia zakończyła się remisem. Najdłużej walczył Jarek Paprocki, ale również jego gra zakończyła się pokojowo. Ostatecznie remis 2,5-2,5.

Wyniki na szachownicach:

  1. WOLAŃSKI, Michał

½ – ½

GRYNIAKÓW, Jarosław
  1. MUSIAŁ, Marian

½ – ½

LEWANDOWSKI, Marek
  1. PRZYBYLSKI, Bartosz

0 – 1

PĄPKA, Sebastian
  1. PAPROCKI, Jarosław

½ – ½

MUSIAŁ, Adam
  1. PAPROCKA, Renata

1 – 0

MACKIEWICZ, Anna

Po 3 rundach nasza pierwsza drużyna zajmuje 5. pozycję. W następnej rundzie 19 stycznia zmierzymy się z liderem BKS Chemik Bydgoszcz. Pełne wyniki dostępne są na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_6040/results.html?l=pl&tb=202_.

W tym samym czasie nasz drugi zespół wyjechał do Torunia i zmierzył się z również wyżej notowaną drugą drużyną OPP Toruń. Również ten pojedynek zakończył się remisem 2,5-2,5.

Wyniki na szachownicach:

  1. SOKULSKI, Maurycy

½ – ½

SIGURDSSON, Pal
  1. ZAŁUSKI, Adam

1 – 0

DYL, Piotr
  1. SOKULSKI, Michał

0 – 1

LEWANDOWSKI, Tymoteusz
  1. ZAŁUSKI, Jakub

1 – 0

ALBRECHT, Michalina
  1. SOKULSKI, Ignacy

0 – 1

ŻMIJEWSKI, Bogumił

Po 2 rundach zajmujemy 10. pozycję. Pełne wyniki dostępne są na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_6041/results.html?l=pl&tb=202_.