Zapraszamy na 98. urodziny św. Jana Pawła II

Zapraszamy na 98. urodziny św. Jana Pawła II

11 maja 2018


Zapraszamy w piątek (18 maja) na wszystkie uroczystości związane z 98. urodzinami św. Jana Pawła II.


O godz. 16.00 rozpocznie się finał konkursu „Gdzie jest Papież?” w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7. Konkurs trwał do środy (16 maja) na naszej stronie i na profilu na Facebooku. Tych, którzy prawidłowo odpowiedzieli na cztery pytania konkursowe, związane z publikowanymi zdjęciami Jana Pawła II, zaprosiliśmy na finał. Gwarantujemy im świetną zabawę, podczas której dostaną wyjątkowe zadania do wykonania, będą mogli dokładnie obejrzeć nasz Dom i przypomnieć sobie, co mówił do nas św. Jan Paweł II.

Ostateczna rozgrywka będzie miała miejsce o godz. 18.00 w sali widowiskowej, gdzie najlepsi odpowiadać będą na pytania związane z polskim papieżem.

Nagroda dla zwycięzcy to dwuosobowa pielgrzymka do Włoch, podczas której odwiedzi m.in. grób św. Jana Pawła II.

O godz. 17.00 w kościele MBKM (ul. Bołtucia 5) odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za życie Jana Pawła II.

O godz. 18.00 zapraszamy do sali widowiskowej Domu Jubileuszowego JPII (ul. Bołtucia 7) na spektakl o polskim papieżu w wykonaniu dzieci z Przedszkola „U Karolka”, ostateczny finał konkursu “Gdzie jest Papież?” i wręczenie nagrody głównej oraz koncert.

Wyświetlimy także specjalne przesłanie dla uczestników uroczystości od Wandy Półtawskiej  pt. “Kim dla Ciebie jest  Jan Paweł II?”. Wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły była zaproszona na piątkową uroczystość do Bydgoszczy, ale z powodów zdrowotnych nie może przyjechać. Byliśmy jednak u niej w Krakowie, by poprosić o specjalne słowa dla nas.

Więcej o konkursie

 

Sponsorem nagrody w konkursie “Gdzie jest Papież?” jest firma Qartis – wiodący producent kart plastikowych i dostawca rozwiązań w Europie.

 

Partner wydarzenia

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018

 

Projekt „Wiatrakowa Przestrzeń Kultury” został objęty honorowym patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego