Zostań wolontariuszem Czerwonego Krzyża we Włoszech!

Zostań wolontariuszem Czerwonego Krzyża we Włoszech!

27 lutego 2019


Kolejna oferta wolontariatu międzynarodowego. Tym razem poszukujemy 2 wolontariuszy (w wieku od 18-30 lat), którzy od 7 maja do 6 listopada 2019 r. (6miesięcy) wyjadą na wolontariat do kilku różnych lokalnych komitetów Czerwonego Krzyża w miastach: Ancona (AN), Cingoli (MC), Marotta (PU), San Severino Marche (MC) we Włoszech.

Prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w języku angielskim do koordynatorów projektów międzynarodowych na adres anna.araszkiewicz@wiatrak.org.pl oraz maciej.brzakala@wiatrak.org.pl

 

Termin zgłoszeń do 28 MARCA 2019

 

1) Comitato Regionale Marche

Wolontariusz będzie pomagał przy organizacji zajęć w szkołach i centrach sportowych na rzecz promocji zdrowego stylu życia. Będzie tez podejmował działania wspierające dla biura prasowego.

 

2) Comitato locale di Cingoli

Zadaniem wolontariusza będzie wsparcie codziennego transportu osób starszych i osób niepełnosprawnych, działania wspierające w Domu Pomocy Społecznej oraz organizacja imprez towarzyskich i prezentacji kulturalnych.

 

3) Comitato Locale di Marotta 

Wolontariusze wezmą udział w działaniach Lokalnego Komitetu Czerwonego Krzyża w Marotta wspierając ichpersonel i wolontariuszy. Będą też wspierali organizację i realizację wydarzeń organizowanych przez Lokalny Komitet Marotta. Będą też współpracować z sektorem młodzieży Czerwonego Krzyża.

 

4) Comitato Locale di San Severino Marche

Wolontariusze wezmą udział w zajęciach organizowanych przez Lokalny Komitet San Severino, który znajduje się na terenie gdzie wystąpiło trzęsienie ziemi w 2016 i 2017 roku.Wolontariusze podejmą działania wspierające i rozrywkowe w Domu Pomocy Społecznej z osobami starszymi, działalność związaną z dystrybucją żywności i ubrań. Będą też przygotowywali i przeprowadzali kampanie promocyjne i informacyjne w szkołach oraz kursy językowe i warsztaty kulturalne.