Zwiedzali Kraków, teraz odpoczywają w Zakopanem

Zwiedzali Kraków, teraz odpoczywają w Zakopanem

Kategoria

25 września 2017


Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej „Wiatrak” wraz ze swoimi opiekunami pojechali na wycieczkę do Krakowa i Zakopanego.


Wyruszyli autokarem z Bydgoszczy z soboty na niedzielę. Łącznie pojechało 57 osób – 32 niepełnosprawnych plus opiekunowie. Pierwszy postój mieli w Krakowie.
– Odwiedziliśmy Sanktuarium św.  Jana Pawła II, Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach, odbyliśmy spacer po Starym Mieście,  zwiedziliśmy też muzeum w Podziemiach Rynku, a na koniec stanęliśmy pod oknem papieskim na ul. Franciszkanskiej 3. Właśnie udajemy się na nocleg i ledwo żyjemy – relacjonowała po pierwszym dniu wycieczki Anna Leszczyńska, szefowa WTZ.
Z Krakowa pojechali do Zakopanego, gdzie spędzą pięć dni. Mieszkają w góralskim pensjonacie. Program mają zaplanowany na każdy dzień. – Chcemy m.in. odwiedzić termy, jeśli pogoda dopisze – płynąć Dunajcem, a ogólnie – podziwiać przyrodę i kulturę Podhala, a także góralskie zwyczaje i tradycje – zapowiadała Anna Leszczyńska.
Wyjazd wypoczynkowo-rehabilitacyjny Warsztatu Terapii Zajęciowej „Wiatrak” to już tradycja. Wycieczka planowana jest raz w roku. Podopieczni zawsze czekają na nią z ogromną niecierpliwością.